Portal

Blog

Innowacyjna scenka menedżerska to niejednokrotnie kluczowy element zadawalającego grupe szkolenia interpersonalnego czy wydarzenia edukacyjnego. Nie dziwi więc, że właściciele firm doradczych potrafią poświęcić ładnych kilka dni nad stworzeniem wyjątkowej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Często też próbują zastrzec prawa autorskie by w dalszej kolejności sprzedawać licencje innym osobom. Zarobki z cieszących się wzięciem ćwiczeń potrafią często dochodzić do dwustu tysięcy PLN rok do roku. Oczywiście należy założyć to co wykażemy na formularzu PIT. Tak czy siak nikt nie pogardzi takimi kwotami. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, iż wielu twórców symulacji w Polsce żyje wyłącznie ze sprzedawania gier.
W blogu Goldenline toczy się w tej chwili nietypowy spór w której czytelnicy portalu debatują w temacie potencjalnego ale rzecz jasna nieudowodnionego plagiatu. Dialog i wymiana argumentów mają miejsce w wątku dedykowanego opiniom o znanej jednostki szkoleniowej
Analizowane wątki rozpaliły do czerwoności debatujących trenerów. Każda osoba ma na podstawie kilku zdań wyrobione kategoryczne wnioski. Poruszane są kwestie sprawy karnej. Polecamy samemu wyrobić sobie osąd na podstawie tej dyskusji.
A tak na boku ? kwestia praw autorskich ćwiczeń menedżerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nikt go definitywnie nie rozwiązał. Trenerzy organizujący szkolenia menedżerskie, treningi online czy symulacje biznesowe mają spory dylemat. Również doświadczenia innych krajów nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do lektury wątka.

Categories: Biznes, Blog

Comments are closed.